23 Kasım 2008 Pazar

Boca Juniors, Maradona...


Boca, Buenos Aires'in diğer mahallelerinden biraz daha farklı. Yüksek binaların arasına yerleşmiş gece konduları, bakkalları ve sokaklarda oynayan çocukları ile daha sıcak ve samimi bir havası var. Issız sokakların köşe başlarını tutan gençleri acaba başımıza bir iş gelir mi diye düşündürtse de yanlarından geçtiğimizde dünyanın umurlarında olmadığını görüyoruz. Boca Juniors stadıyla ünlenen ve turist alan bu mahalle yabancılara alışkın gibi görünüyor. Stadın hemen karşısındaki gece kondular da gelen turistlerin dikkatini çekeceği bilindiğinden rengarenk boyanmış ve çok şirin bir hal almışlar.


Oldukça büyük olan stadın hemen önünde ünlü futbolcuların, ayak ve el izlerinin bulunduğu yerler var. İçlerinde Maradona için ayrılmış bir yıldız da var ama içi boş. Stadın etrafı çeşitli resim ve figürlerle rengarenk boyanmış. Maç sonrası mı gitmiştik bilmiyorum ama etrafta çok fazla çöp vardı. Stadın içine girip fotoğraf çekemedik ama birgün maç izlemek için yeniden gelicez buraya.

2 yorum:

  1. maç günü gitmedik. O hafta Boca deplasmandaydı. Sanırım mahalle Baires'in geri kalmışlarından olduğu için pek temiz değildi.

    YanıtlaSil
  2. geri kalmış demek yanlış olur bence. bir kaç şirin gece kondu sadece. biraz daha ilgi Boca'yı tertemiz yapmaya yeter bence.

    YanıtlaSil