11 Aralık 2008 Perşembe

Köpek Gezdiricileri ve Köpek Hakları

Boca mahallesi dışında hiçbir mahallede sokak köpeğine rastlamadım buralarda. Bütün köpekler sahipleriyle birlikte evlerinde mutlu mesut yaşıyorlar çünkü. Ama sahipleri gündüzleri işe gittiğinde köpeklerin canı sıkılmasın diye, onları köpek gezdirici'lerine bırakıyorlar. Bir çok insan için iyi bir geçim kaynağı olan bu iş Buenos Aires'de baya popüler.
Lesilerin, conilerin canı sıkılmasın diye gezdirilmesi iyi, hoş, güzel ama hepsinin böyle aynı anda gezdiriliyor olması can sıkıcı. Hepsi bir arada olunca çok feci kokuyorlar ve sanki birbirlerine çarpıp rahatsız oluyorlar. Ya da ben öyle düşünüyorum. Belki de çok fazla arkadaşa sahip olmak, birlikte gezmek, havlayıp sohbet etmek hoşlarına gidiyordur. Ama ya içlerinden iki tanesi birbirini sevmiyor ve birlikte dolaşmak istemiyorsa?

7 yorum:

 1. ne ilginç...
  bende hayvan dostuyum ama evdeki o kokuya dayanamam heralde..

  YanıtlaSil
 2. Hepsi biarada,köpek gezdirici için güç olsa gerek düşünsene bi kedi görseler hepsi bi kedi yönüne koşsa ya da farklı yerlere koşuştursalar düşünemiyorum :D arkada savrulan biri gözlerimin önüne geliyor sadece..
  Köpekler için hoş olsa gerek arkadaşlarıyla buluşup geziyorlar.

  YanıtlaSil
 3. Hayvansever olmaları çok güzel...

  YanıtlaSil
 4. Değişik bir durum , köpekler partisi gibi :))

  YanıtlaSil
 5. iki yaz mevsimini ustuste yasamak nasil bir duygu..
  biyolojik saatiniz ne durumda :)

  YanıtlaSil
 6. içimden geldiği gibi@
  tüm köpeklerin salındığı bir bölüm var san martin parkında, açık hava olduğu halde yanına yaklaşılmıyor, çok feci kokuyor.

  Cubidocum@
  burada sokaklarda pek kedi de yok, henüz hiç görmedim, onlar da evde sanırım. ahehe ama olsaydı gerçekten dediğin gibi komik olurdu :)

  YanıtlaSil
 7. fatma@
  bizim alışık olmadıımız bir durum değil mi?

  Ozii@
  yorumun çok güzel :))

  The Matty@
  benim bünye biraz sarsıldı aslında. gecem gündüzüm bi garip. yavaş yavaş düzene girer heralde.

  YanıtlaSil