19 Şubat 2009 Perşembe

Okyanusla Deniz Arasında Bir Yer...


Sahile yakın bir mevki de, hem konumu hem de fiyatlarıyla oldukça uygun olan Gençlik Hostelin'de kalmaya karar verdik. 1 gün ya da beğenirsek daha fazla kalırız dedik ve Hostel'e yerleştik. Odalar paylaşımlı olduğu için bir çok insanla tanışma fırsatı bulunulan bu Hostel'de ki oda arkadaşımız Buenos Aires'li Damiel'di. Damiel'in anlattığına göre burada deniz muhteşemmiş. Biz gelmeden bir gün önce su çarşaf gibiymiş. Bakalım bizim şansımıza nasıl olacak!
Güzelce bir uykudan sonra sabah erkenden kalkıp, kahvaltı yapıyoruz. Ve ardından hemen sahile...
Hem okyanusa hem de denize kıyısı olan Punta Del Este'nin Gençlik Hosteli'nden çıkıp sola doğru indiğimizde, oldukça dalgalı olan Atlantik Okyanusu'yla karşılaşıyoruz. Sörfçüler için cennet sayılan bu okyanus kıyısı, bizim şerefimize daha da bir coşkuluydu. Sörfçülerin sörf yapmasını bırakın, aşırı rüzgar yüzünden güneşlenen bir kişi dahi yoktu bu kıyıda.
Bu defa gençlik hostelinden sağa doğru yürüyoruz ve yine yaklaşık 3 dakika sonra Rio De La Plata deniziyle karşılıyoruz. Ama burası da en az okyanus kadar dalgalı! Uzunca bir yürüyüşün sonunda okyanus kıyısının daha az rüzgarlı olduğuna karar verip, bulutların arasından kısa sürelerle gülümseyen güneşe doğru kendimizi bırakmaya karar veriyoruz.


5 yorum:

 1. ne kadar huzur verici bir görüntüsü var.ben çok beğendim...

  YanıtlaSil
 2. güneşe kendini bırakmak bu sahilde daha ne yapılabilir ki zaten :)))

  YanıtlaSil
 3. içimden geldiğ gibi
  ben de çok beğendim, harika yerlerdi :))  beenmaya
  ehehe evet, güneş, kum, deniz ohh miss :))

  YanıtlaSil
 4. odaların paylaşımlı olması ne ilginç. hiç tanımadığınız bir insanla aynı odada kalmak... yoksa o yüzden mi fiyatı uygundu?
  fotoğrafların çok güzel. orda olmak istedim bi an...

  YanıtlaSil
 5. evet hem daha ucuz oluyor hem de daha eğlenceli. uluslar arası hostellerde insanlar yeni birilerini tanımak için de özellikle tercih ediyor çoğu zaman. ama çok hijyen oldukları söylenemez. punta del este iyiydi de diablosun banyosu falan feciydi :S uzun süreli kalım için tavsiye etmem :)

  YanıtlaSil