29 Mart 2009 Pazar

Tigre

Buenos Aires'in ilçelerinden biri olan Tigre'ye nihayet bugün gidebildik. Retiro Tren İstasyonu'ndan sadece 1 saat sonra son durak Tigre'ye varmak mümkün.
İstanbul'da Halkalı - Sirkeci hattını çokça kullandığımdan uzun yolculuklara alışığım. Trenin sesi, kalabalık, çabucak geçip giden küçük şirin evler... tüm bu görüntüler ve sesler çok tanıdıktı.
Sakince akıp giden nehire, küçük evler ve uzunca ağaçlar eşlik ediyordu. Güneşin nefes aldırmadığı bu pazar gününde ağaçların altında yattık, yayıldık, uyuduk, akıp giden nehri izledik ve mutlu olduk. Akşam üstü nehrin üzerine düşen ışıkları karanlık iyice çökene kadar izledik. Bu güzel görüntüyü hiç unutmayalım diye hafızamıza iyice kazıdık. Empanada fabrikasından 18 tane empanada aldık ve yiyip, içme işini fazlasıyla abarttık. İçimizi nehrin ve Tigrenin huzuruyla doldurup Buenos Aires'e geri geldik.
Bilgisayarın karşısına geçtik. Yine mi? Yine mi? Ahhh ahhh yeterince soyulmadık, yeterince kazık yemedik, yeterince kandırılmadık, tüm sülalelerini ev sahibi, trilyoner edemedik mi? Yeterince gerilemedik mi? Durmak yok mu düşmeye devam mı? Bu düşüşün dibi yok mu? Ah İstanbul, Ah Ankara ettin günümün içine. Teşekkürler Türkiye.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder